راهکار ویژه صنعت فرش

شرکت حساب رایان پارس یکی از موفق ترین شرکت های تخصصی انفورماتیک کشور با پشتوانه بیش از ۱۵ سال فعالیت در زمینه طراحی و تولید نرم افزارهای اداری ، مالی و درآمد در طول سالهای فعالیت مستمر خود با همکاری مهندسین خبره انفورماتیک و کارشناسان مجرب امور مالی و مطالعه و شناخت بازار و بهره گیری از فناوری های نوین دنیا، نرم افزارهای کاربردی و یکپارچه را تولید و به بازار عرضه نموده است.
گستردگی محصولات ، خدمات و انعطاف پذیری بالا باعث کسب رتبه یک شورای عالی انفورماتیک کشور در زمینه تولید و پشتیبانی نرم افزارهای سفارش مشتری گردید.
دامنه مشتریان شرکت بسیاری از حوزه های فعالیت در کشور از جمله شرکت ها ، بانکها ، سازمان های دولتی و خصوصی و نیمه دولتی را در بر می گیرد.
شرکت حساب رایان در راستای همروندسازی سیستم های مالی و اداری محاسبان.نت با ساختار و روند عملیاتی و اجرائی صنعت فرش، با استفاده از تجربه چندین ساله خود در زمینه طراحی و پیاده سازی سیستم های مالی و اداری، اقدام به طراحی ویژه برای صنعت فرش نموده است.
فرش ایران دارای تاریخی بسیار طولانی است، در ایران از دیرباز بافتن انواع فرش متداول بوده و انگیزه ای اجدادی داشته است. به نوشته مورخان، جهانگردان، جنگجویان و آثار مکشوفه از گذشتگان گویای آن است که فرشبافی به صورت هنری دستی، مردمی، روستایی و عشایری در ایران سابقه بس دراز دارد.تاریخ فرش با تاریخ خود انسان عجین است بشر اولیه در طی قرنها به روش درهم تنیدن الیاف گیاهی و پوست درختان, و نتیجتا صنایعی نظیر سبد بافی آشنا شده بود, و با بهره گیری از پشم حیواناتی که قابلیت زیست در جوامع اولیه را داشتند, می توانست زیر اندازهایی نه چندان نرم را تولید کند.
شرکت حساب رایان پارس ، دلایل موفقیت خود در عرصه تامین نرم افزار های مالی و اداری حوزه فرش را ناشی از نقاط قوت زیر می داند:
  • قابلیت مدیریت و کنترل روند تولید فرش
  • امکان تعربف و ثبت خصوصیات تکمیلی فرش به تعداد دلخواه
  • مدیریت کلیه هزینه های در جریان ساخت و محاسبه اتوماتیک قیمت تمام شده
  • قابلیت ثبت اطلاعات ارزیابی کیفی و قیمت فرش از دستگاه رسیده
  • امکان کنترل روند فروش و انتقال فرش
  • مدیریت شعب و نمایندگیها مختلف


قابلیت های راهکار ویژه صنعت فرش عبارتند از :
 

۱) قابلیت مدیریت و کنترل روند تولید فرش
۱- امکان ثبت و مدیریت کلیه اطلاعات پیش تولید از قبیل قرارداد، پیش بینی ارزش و ...
۲- قابلیت مدیریت و نگهداشت اطلاعات طی تولید از جمله مواد مصرفی(پشم، ابریشم، خامه،...) نقشه، ابزار مورد استفاده(قیچی،تیغ، شانه،...)، دارقالی و ...
۳- امکان ثبت کلیه هزینه های طی تولید از قبیل دستمزد بافندگان و ...
۲) امکان تعربف و ثبت خصوصیات تکمیلی فرش به تعداد دلخواه
۱- قابلیت تعریف خصوصیات دلخواه برای فرش از قبیل محل بافت، تاریخ بافت، نام بافنده، طرح، رجشمار، طول، عرض، مساحت، نقشه، رنگ زمینه، رنگ حاشیه و ...
۲- دریافت گزارش بر اساس کلیه خصوصیات فرش
۳) مدیریت کلیه هزینه های در جریان ساخت و محاسبه اتوماتیک قیمت تمام شده
قابلیت صدور اتوماتیک سند قیمت تمام شده بر اساس مرکز تولید فرش
۴) قابلیت ثبت اطلاعات ارزیابی کیفی و قیمت فرش از دستگاه رسیده
۱- مکان ارزیابی فرش بر اساس کارشناس ارزیاب
۲- قابلیت تجدید ارزیابی برای فرش های مورد نظر
۵) امکان کنترل روند فروش و انتقال فرش
۱- کنترل قیمت فروش بر اساس ارزیابی
۲- قابلیت فروش فرش های امانی سایر تجار بر اساس روشهای امانی فروشی و کارمزدی
۶) مدیریت شعب و نمایندگیها مختلف