مدیران برگزیده، دیدگاه مدیر مالی اداری شهرداری ورامین

نام و نام خانوادگی: یاسر هادی زاده

سمت: معاونت اداری مالی شهرداری ورامین

تحصیلات: فوق لیسانس مدیریت شهری و برنامه ریزی

بیوگرافی: جناب آقای یاسر هادیزاده متولد سال ۱۳۵۵ فارغ التحصیل فوق لیسانس مدیریت شهری و برنامه ریزی از دانشگاه پیام نور پاکدشت میباشند. ایشان مدیریت مالی-اداری شهرداری ورامین را برعهده دارند.

فعالیت و سابقه ایشان به شرح زیر می باشد:

  • معاونت مالی اداری شهرداری ورامین
  • مسئول آی تی شهرداری ورامین

دیدگاه در مورد محاسبان

در سال ۱۳۹۰ با سیستم دیگری فعالیت می کردند که خدمات کافی را ارائه نمی کرد و حسابدارها به صورت سنتی و دستی فعالیت می کردند مثل عمل مغایرت گیری , اسکن برگه های سند دار. از طریق توصیه دیگر شهرداری ها و شرکت ها با شرکت حساب رایان آشنا شدند و طی جلسات متعدد از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را با حساب رایان شروع کردند.

طبق فرموده ایشان تنها شرکتی که در کل کشور در آن زمان حسابداری تعهدی را به صورت نرم افزار اجرا کردند شرکت حساب رایان بوده است. حسن نرم افزار محاسبان را مدرنیته بودن و خدمات پشتیبانی آن میدانستند به این معنا که حسابدارها فعالیت هایشان را به صورت سیستمی وارد می کنند و پشتیبانی عمل بومی سازی را برای این شهرداری در حداقل زمان لازم انجام دادند.از آموزش هم پشتیبانی رضایت کامل داشتند.

حسن دیگر نرم افزار را یکپارچگی آن میدانند که شامل ارتباط کلیه امکانات و زیرسیستم هایی که نیاز کاربر مالی هست را برطرف میکند.تاکید ایشان بر روی قسمت بودجه و اعتبارات نرم افزار بود که به بهترین نحو از آن استفاده میکنند.

موارد دیگری که به آن اشاره کردند:

  • گزارش گیری قوی محاسبان
  • تفریغ بودجه است که در هر لحظه در حداقلی زمان انجام می دهند
  • تصاویر سندها که با ضمیمه کردن آن به راحتی به آن ها دسترسی پیدا میکنند.(حجم فایل ضمیمه)

تاریخچه

ورامین از شهرستان های استان تهران است و در منطقه ای حاصلخیز و جلگه ای واقع شده که از جنوب به دریاچه نمک، از شمال به دامنه های جنوبی رشته کوه البرز، از غرب به حسن آباد قم و از شرق نیز به گرمسار منتهی می شود.

معروف ترین بنای ورامین، مسجد جامع این شهر است که در خیابان شهید بهشتی این شهرستان قرار دارد. ایوان ورودی مسجد بسیار مرتفع و وسیع است. شبستان غربی هم بازسازی شده و در داخل طاق نماهای مسجد به خط کوفی عبارت «علی ولی الله» تکرار شده است.

شهرستان ورامین از نظر بناهای تاریخی و قدیمی بسیار غنی است و در صورت مهیا شدن بسترهای لازم و امکانات گردشگری می تواند پذیرای گردشگران و بازدیدکنندگان بسیاری باشد. از جمله آثار مهم تاریخی آن هم می توان به قلعه ایرج (وارنای چهارگوش)، مسجد جامع ورامین، نارین قلعه، قصر بهرام، کاروانسرای عین الرشید، میدان کهنه گل، برج علاءالدوله، آب انبار علی آباد، آب انبار حصارگلی، یخچال حصار کوچک، یخچال علی آباد، پل باقرآباد، کاروانسرای دیرگچین و... اشاره کرد.

این شهرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی خود که در نزدیکی پایتخت قرار دارد از امکان دسترسی و جاده های مناسبی هم برخوردار است و از سوی دیگر نزدیکی آن به کویر مرکزی ایران از نظر جغرافیای طبیعی ویژگی های منحصربه فردی را برای این شهرستان فراهم کرده است.

شهرستان ورامین زیارتگاه های زیادی هم دارد و فرصت خوبی به شما می دهد تا در کنار تفریح و گشت و گذار در این شهر، سری هم به امامزاده های ورامین بزنید.امامزاده جعفر بن موسی کاظم، امامزاده علی، امامزاده یحیی، امامزاده عبدالله، امامزاده زید، امامزاده هادی، امامزاده طاهر و مطهر خیرآباد، امامزاده شاه حسین و... گردشگرپذیرترین امامزاده های این شهر هستند.

اما اگر گذارتان به ورامین افتاد، فراموش نکنید که سری هم به بازارهای سنتی این شهر بزنید و مهم ترین و با ارزش ترین صنایع دستی مردم ورامین را ببینید. ورامینی ها در بافت قالی ها و فرش های دستی مهارت زیادی دارند و به طور معمول این قالی ها و فرش ها در طرح های هندسی تکرار شونده، دارای رنگ های قهوه ای و قرمز تیره روی زمینه خاکی یا آبی تیره هستند.