مدیران برگزیده ، دیدگاه مدیر مالی شهرداری کرج

نام و نام خانوادگی: محمد احمدی

سمت: مدیر مالی شهرداری کلان شهر کرج

تحصیلات: لیسانس حسابداری دانشگاه شهید بهشتی تهران

بیوگرافی: آقای محمد احمدی متولد سال ۱۳۴۴ در شهر تهران، دارای لیسانس حسابداری از دانشگاه شهید بهشتی تهران می باشند. درحال حاضر مدیریت مالی شهرداری کلان شهر کرج را بر عهده دارند . از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۸۴ در سازمان حسابرسی کل کشور مشغول به کار بودند و سرپرستی و حسابرسی بیش از ۵۰ شرکت دولتی و بورسی را داشتند. از سال ۱۳۸۴ در سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری کرج به عنوان کارشناس مالی، مدیر مالی مشغول به خدمت شدند بعد از ۶ ماه به عنوان سرپرست و سپس معاونت مالی و اداری و در نهایت قائم مقام منطقه معرفی شدند. از سال ۱۳۸۸ تا آذر ماه سال ۱۳۸۹ به عنوان معاونت مالی اداری منطقه ۱ شناخته شدند و تا اسفند ۹۰ به عنوان مدیر حسابرسی و امور مجامع و از تاریخ مذکور به عنوان مدیر کل مالی شهرداری کلان شهر کرج با معرفی شهردار و تایید شورای محترم اسلامی، مشغول به خدمت و انجام وظیفه شدند.

فعالیت و سابقه ایشان به شرح زیر می باشد:

  • عضو کارگروه تغییر نظام مالی شهرداری ها از سال ۱۳۸۸ تا پایان ۱۳۹۱ (تغییر روش نقدی به تعهدی و نیمه تعهدی)
  • عضو کمیسیون معاملات عمده شهرداری کرج
  • دبیر کمیسیون عمده شهرداری کرج از سال ۱۳۸۸ تا پایان ۱۳۹۰
  • بازرس قانونی سازمان های عمران ، پسماند و شهرداری کرج
  • عضو هیئت مدیره سازمان انفورماتیک به مدت ۲ سال از سال ۱۳۹۱ تا پایان ۱۳۹۳
  • عضو هیئت مدیره سازمان خدمات موتوری از سال ۱۳۹۱ تاکنون
  • عضو کمیته انتخاب مشاور کمیسیون توافقات، کمیسیون تحویل متوسط شهرداری کرج
  • مدیر عامل صندوق قرض الحسنه مهدی آل محمد حصارک
  • بازرس صندوق قرض الحسنه رسول اکرم شهرداری کرج

دیدگاه در مورد محاسبان

از طریق حوزه انفورماتیک شهرداری با سیستم حساب رایان آشنا شدند. با ارائه راهکارهای محاسبان برداشت شبکه ای گزارشات و برداشت اسناد بصورت آنلاین، تسریع و تسهیل در انجام امور به ویژه ارائه گزارش به موقع تفریغ بودجه در مقابل چالش های موجود، زمانبر بودن و اخذ گزارشات متعدد به قائم، انتقال فیزیکی اسناد مناطق و ... اقدام به تغییر سیستم های مالی سابق به سیستم های حساب رایان کردند. علاوه بر این مجموعه، شهرداری برای بومی سازی این نرم افزار ۲۵۰۰ دستور کار (۳۵۰۰ ساعت برای برنامه ریزی و بودجه) و دستور کارهای زیادی برای مالی استفاده شده و هم چنین شهرداری کرج پلی برای ارتباط شرکت حساب رایان با کلان شهرهایی چون شیراز، اهواز، رشت و ارومیه شد.

تاریخچه

شهرداری مؤسسه ای است عمومی و غیر دولتی که در حدود وظایف و اختیارات تعیین شده بر اساس قانون مکلف به ارائه خدمات شهری و رفاهی در محدوده معین بوده و این فعالیتها با توجه به برنامه ها و بودجه مصوب و همچنین قوانین و مقررات موضوعه زیر نظر شورای اسلامی شهر و با هماهنگی و راهنمایی های وزارت کشور تحقق می یابد.

شهرداری کرج در سال ۱۳۳۰ تأسیس شد. این سازمان در ابتدا سازمانی بسیار کوچک با وظایف و اختیارات محدود بود. به موازات گسترش شهر کرج ، سازمان شهرداری نیز در چارچوب مقررات قانونی گسترش یافت، به طوری که علاوه بر ستاد مرکزی، ده شهرداری منطقه ای نیز آن را در برمی گیرد و از معاونتهای مختلفی چون اداری و مالی، شهرسازی و معماری، خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، فرهنگی و اجتماعی، فنی و عمرانی و هماهنگی و برنامه ریزی تشکیل می شود.

به علاوه، در کنار این معاونت ها چه در حوزه ستاد مرکز و چه در حوزه مناطق ده گانه، سازمانهایی تخصصی مسئولیت انجام بخشی از وظایف شهرداری را به عهده گرفته اند که عبارتند از : سازمان خدمات موتوری، سازمان اتوبوسرانی، سازمان تاکسیرانی، سازمان بهشت سکینه، سازمان بازیافت مواد، سازمان پارک ها و فضای سبز، سازمان میادین میوه و تره بار، سازمان قطار شهری، سازمان ترمینال ها و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی.