تا به حال برایتان پیش آمده که بخواهید دخل و خرجتان را با دقت و بدون خطا حساب کنید؟ برای این کار اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد چیست؟ درست حدس زدید، «نرم افزار حسابداری مالی»

این روزها آنقدر سر همه ما شلوغ و است و به قول معروف وقت سر خاراندن هم نداریم که دیگر  فرصت استفاده از حساب کتاب دستی مهیا نمی‌شود. چرا؟ چون الان زمان رقابت بر سر زمان است؛ یعنی هرکسی حاضر است که برای به دست آوردن چند ساعت یا حتی چند دقیقه زمان بیشتر، هزینه‌های هنگفتی پرداخت کند تا در جای دیگری سود مد نظرش را به دست آورد.

مثلا همه ما حاضریم هزینه کنیم ماشین دربست بگیریم تا زودتر به سر کار یا به قراری که از پیش تعیین شده برسیم، یا حتی حاضریم هزینه کنیم تا نهار از بیرون بخریم که زمان کمتری در آشپزخانه تلف کنیم، یا حتی این روزها با وجود نرم افزارهای سفارش آنلاین غذا ، مایحتاج زندگی مثل میوه و لبنیات را هم آنلاین سفارش می‌دهیم تا زمان بیشتری در اختیار داشته باشیم که به کسب و کار خودمان برسیم.

به همین سادگی می‌توان گفت که ما انسان‌ها پول می‌دهیم تا زمان بخریم که جای دیگری (همان کسب و کارمان) سود بیشتری بگیریم؛ غیر از این است؟

آیا نرم افزار حسابداری مالی رایگان بگیریم؟

حالا تصور کنید برای همچین موضوع مهمی که انقدر هزینه می‌کنیم تا زمان بیشتری روی آن صرف کنیم، نباید از یک نرم افزار حسابداری مالی خوب برای حساب و کتاب‌های کسب و کارمان استفاده کنیم؟

عبارت «دانلود نرم افزار حسابداری رایگان» یکی از پر تکرارترین عباراتی است که توسط کاربران در جستجوگر گوگل استفاده می‌شود. دلیل آن هم واضح است، همه ما انسان‌ها به چیزی که رایگان و بدون زحمت و هزینه به دست آید علاقه داریم. اما آیا نرم افزار حسابداری مالی رایگان واقعا همان چیزی‌ست که در مورد آن ادعا می‌شود؟ آیا می‌تواند تمام نیازهای یک کسب و کار متوسط و بزرگ یا حتی یک کسب و کار کوچک را برآورده سازد؟ قطعا پاسخ منفی است؛

 

اگر شما صرفا یک شخص هستید که قصد دارید حساب و کتاب‌های شخصی روزانه خودتان را در یک نرم افزار ساده داشته باشید، قطعا دانلود نرم افزار حسابداری رایگان کاری منطقی محسوب می‌شود. نرم افزار حسابداری مالی رایگان به راحتی می‌تواند نیازهای یک شخص عادی که تنها قصد دارد دخل و خرج ماهیانه و سالانه خود را برای برنامه ریزی شخصی روی زندگی خود داشته باشد پوشش دهد.

چرا نرم افزار حسابداری مالی رایگان به دردمان نمی‌خورد؟

از قدیم می‌گفتند هیچ گربه‌ای در راه رضای خدا موش نمی‌گیرد؛ این ضرب المثل مصداق حال امروز همه کسب و کارهاست؛ با وجود شرایط اقتصادی متزلزل و نابسمان، هیچ‌کس کاری را به رایگان انجام نمی‌دهد (مگر در شرایطی که بحث کار خیر در میان باشد)؛

بنابراین نرم افزار حسابداری رایگان هم بی دلیل تولید نمی‌شود. در ادامه به بعضی از مشکلات نرم افزار حسابداری مالی رایگان اشاره می‌کنیم.

دارای تبلیغات گسترده آزار دهنده هستند

به هر صورت ساخت و تولید یک نرم افزار، هزینه‌های مختلف زیادی برای توسعه دهنده آن دارد که باید به نوعی آن هزینه‌ها را جبران نماید. برای جبران این هزینه یکی از ساده‌ترین روش‌ها استفاده از تبلیغات در محیط نرم افزار است که می‌تواند برای کاربر بسیار آزاردهنده باشد.

از اطلاعات مالی ما در جهت هدف خاصی بهره برداری می‌کنند

همانطور که گفتیم، تولید یک نرم افزار حسابداری، شامل هزینه‌های زیادی برای تولیدکننده آن است. اگر تولید کننده این نرم افزار حسابداری قصد استفاده از تبلیغات در نرم افزار خود برای جبران هزینه‌ها را نداشته باشد، ممکن است از دیتای کسب شده از کاربران برای استفاده در پروژه‌های مختلف استفاده کنند. دنیای امروز دنیای اطلاعات است و فروش اطلاعات محرمانه هم درآمد بسیار بالایی نصیب فروشندگان آن می‌کند.

به اطلاعات رایانه یا موبایل ما دسترسی پیدا کرده و از آن سو استفاده می‌کنند

این روزها، بدافزارهای زیادی طراحی و تولید شده‌اند که با دسترسی به اطلاعات خصوصی مانند اطلاعات حساب بانکی یا شبکه‌های اجتماعی افراد، از آنها اخاذی اینترنتی کنند. بعید نیست که از این نوع بد افزارها هم در نرم افزار حسابداری مالی رایگان استفاده شود

امکانات آن در مقایسه با دیگر نرم افزارها کامل نیست

هرچقدر پول بدهی، همان‌قدر آش می‌خوری

قدیمی‌ها سخنان قشنگی می‌گفتن که حق مطلب را در یک خط ادا می‌کند.

بعضی از امکانات رایگان و بعضی هم پولی است

یک نوع روش بازاریابی وجود دارد که برای وسوه مخاطبان، عنوان می‌کنند که کالا و محصول ما رایگان است اما در نهایت وقتی که آن محصول را تهیه می‌کنید، متوجه می‌شوید که برای دستیابی به امکانات کامل باید هزینه گزافی پرداخت کنید.

شامل پشتیبانی اصولی و آپدیت نیستند

بسیار بعید است (غیر ممکن نیست) که یک نرم افزار حسابداری مالی رایگان از پشتیبانی درست و اصولی برخوردار باشد چون همانطور که گفتیم، این نرم افزارها هزینه تولید زیادی دارند، حال تصور کنید که برای یک نرم افزار حسابداری مالی رایگان، پشتیبانی که هزینه بیشتری به تولیدکننده تحمیل می‌کند هم ارائه دهند.

اگر شما یک شخص عادی باشید که صرفا برای رفع نیازهای روزمره حسابداری با حداقل امکانات هم راضی باشید، احتمالا دانلود نرم افزار حسابداری مالی رایگان (آن هم از یک شرکت معتبر) احتمالا گزینه مطلوبی به حساب آید؛

اما اگر شما صاحب یک کسب و کار یا سازمان باشید که امنیت اطلاعات در آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد، مطمئنا از نرم افزار حسابداری مالی رایگان استفاده نخواهید کرد زیرا در هر لحظه ممکن است شما را با تهدید از دست دادن اطلاعات مهم یا اخاذی و دیگر مشکلات ذکر شده روبرو کند.

از طرفی هم حتی اگر آن نرم افزار حسابداری مالی رایگان از لحاظ امنیتی معتبر باشد، ممکن است امکانات کاملی که بتواند نیازهای کسب و کار یا سازمان شما را پوشش دهد در اختیار شما قرار ندهد و بازهم برای دسترسی کامل به امکانات نرم افزار حسابداری مالی، مجبور به خرید اشتراک یا لایسنس شوید.

چطور یک نرم افزار حسابداری مالی خوب بگیریم؟

اگر بخواهیم به یک جمع بندی کلی برسیم، ابتدا باید ببینیم که نیاز ما برای تهیه یک نرم افزار حسابداری مالی در چه حدی است؟ اگر صرفا برای چند عمل جمع و تقسیم و حساب کتاب ماهیانه شخصی باشد، خب منطقی است که بعد از جستجوی زیاد و مطمئن شدن از نتیجه انتخاب نهایی، یک شرکت تولید کننده نرم افزار مالی و اداری با سابقه که نرم افزار حسابداری مالی رایگان هم ارائه می‌دهد پیدا کنیم و از نرم افزار آن استفاده کنیم.

اما اگر مدیریت یک کسب و کار یا سازمان را بر عهده داریم، منطقی‌ترین راه این این است که به سراغ یک شرکت اسم و رسم دار در زمینه تولید نرم افزار حسابداری مالی برویم که علاوه بر اینکه از امکانات کامل بهره‌مند شویم، پشتیبانی درست و اصولی برای نرم افزاری که تولید کرده است ارائه دهد تا در صورت بروز هرگونه مشکل، در اولین فرصت به ما کمک کنند.

شما هم اگر قصد خرید یک نرم افزار حسابداری مالی خوب با قیمت مناسب دارید، پیشنهاد می‌‌کنیم در صفحه درخواست دمو و مشاوره نرم افزار، درخواست خود را ثبت نمایید تا مشاوران شرکت حساب رایان در اولین فرصت با شما تماس گرفته و بر اساس نیازهای شما، بهترین گزینه ممکن از پکیج نرم افزارهای جامع مالی و اداری محاسبان را ارائه دهند.